تشخیص ترکیدگی لوله در کرج به بهترین روش

تشخیص ترکیدگی لوله در کرج

تشخیص ترکیدگی لوله در کرج

ما در این مقاله، قصد داریم در مورد نحوه ی تشخیص ترکیدگی لوله در کرج، صحبت کنیم و قصد داریم تمام ابعاد این پروسه مهم را بررسی کنیم. چرا که تشخیص ترکیدگی لوله، نخستین گامی می باشد که باید در راستای تعمیرات لوله کشی یک ساختمان، برداشته شود و البته از آن جایی که لوله کشی ساختمان، جزء فعالیت های زیر ساختی یک ساختمان، محسوب می گردد، باید از همان ابتدا، در انجام آن دقت شود.

اما اگر به هر دلیلی این پروسه به خوبی انجام نشود و بعد ها برای ساکنین مشکل ساز شود، تشخیص به موقع ترکیدگی آن، می تواند تا حد زیادی مانع بروز خسارت های سنگین در یک ساختمان شود. از این رو، ما در ادامه این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم و از شما می خواهیم که تا پایان این مقاله با ما همراهی کنید.

نحوه ی تشخیص ترکیدگی لوله در کرج

در عصر حاضر، پیشرفت فناوری به قدری زیاد بوده است که آن به یکی از اجزاء مهم، بسیاری از مشاغل تبدیل شده است و در واقع وجود تکنولوژی در حرفه های مختلف، سبب شده است که کیفیت و سرعت هر شغلی، به صورت قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند و به عنوان به مثال نیز، می توان به شغل تعمیر لوله های ساختمان اشاره کرد که دستگاه های خاصی برای انجام آن، ساخته شده ان و از طریق آن ها، مکان و میزان ترکیدگی به راحتی تشخیص داده می شود.

از این رو، تعمیرکاران ما در کرج، از بهترین نوع این فناوری استفاده می کنند تا بتوانند مشکلات مربوط به حوزه ی لوله کشی ساختمان را در سریع ترین زمان ممکن، حل کنند. البته این کار، باید طبق یک سری اصول و مبانی خاص و توسط یک گروه آموزش دیده انجام شود، چرا که کار کردن با این دستگاه ها، نیاز به مهارت دارد و ما در ادامه در مورد انواع آن، صحبت خواهیم کرد تا این موضوع بیشتر برای شما روشن شود.

تشخیص ترکیدگی لوله در کرج

انواع دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله

ما در این قسمت تصمیم داریم در مورد انواع دستگاه های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله، صحبت کنیم که در کرج نیز، برای تشخیص نشت لوله ها استفاده می شود و هدف مان از انجام این کار می باشد که شما از طریق آشنایی با قابلیت های هر کدام، بیشتر با این مدل دستگاه ها، آشنا شوید و آن ها عبارتند از:

دستگاه های نشتی یاب آکوستیک

نخستین دستگاهی که می خواهیم به شما معرفی کنیم، دستگاه نشتی یاب آکوستیک، می باشد که به آن دستگاه نشتی یاب فرا صوت، نیز گفته می شود. طرز کار این مدل دستگاه ها، به این شکل می باشد که صدای لوله ها را بررسی می کنند و بر اساس موج صدا، محل نشتی آب را تشخیص می دهند و جالب است بدانید که این مدل دستگاه ها، در قیاس با سایر نمونه ها دقت بیشری دارند و درصد خطا آن ها، بسیار ناچیز می باشد و در کل بهترین گزینه برای تشخیص ترکیدگی لوله، محسوب می شوند.

دستگاه های نشتی یاب مادون قرمز

یکی دیگر از انواع دستگاه های نشتی یاب، دستگاه های نشتی یاب مادون قرمز هستند که جزء بهترین مدل های این محصول قرار دارند. این مدل دستگاه، همان طور که از نام آن ها، مشخص است با استفاده از اشعه مادون قرمز محل نشتی لوله ها، را تشخیص می دهند. در واقع نحوه کار این دستگاه، به این شکل است که یک سری اشعه خاص را به اعماق زمین ارسال می کنند و با بررسی بازخورد این امواج، محل دقیق ترکیدگی را تشخیص می دهند.

دستگاه های نشتی یاب حرارتی

یکی دیگر از انواع دستگاه های نشتی یاب، دستگاه های حرارتی هستند که با استفاده
از یک سری فیلتر حرارتی خاص، محل دقیق نشتی لوله ها را، تشخیص می دهند.

مزیت تشخیص ترکیدگی لوله، با استفاده از دستگاه

مهم ترین مزیت های استفاده از دستگاه های پیشرفته، برای تشخیص ترکیدگی لوله، به شرح ذیل می باشد:

  • مهم ترین مزیت استفاده از دستگاه های پیشرفته برای تشخیص ترکیدگی لوله، دقیق بودن آن می باشد. به عبارت دیگر، از آن جایی که این دستگاه ها، با استفاده از امواج فرا صوت یا … میزان ترکیدگی لوله ها، را تشخیص می دهند، بسیار دقیق می باشند و حتی اگر این ترکیدگی در قسمت های نم دار یک ساختمان باشد نیز توسط این، دستگاه ها، به راحتی تشخیص داده می شود و این امر سبب می شود که در حین انجام تعمیرات، میزان آسیب های وارده به ساختمان، به حداقل برسد و در نتیجه، هزینه ی جانبی انجام تعمیرات، معقول تر باشد.
  • مزیت دیگر استفاده از دستگاه های مدرن، برای تشخیص ترکیدگی لوله، این می باشد که این کار سرعت انجام عملیات ترمیم و تعمیر را نیز، به صورت قابل ملاحظه ای افزایش می دهد و این در حالی است که تشخیص ترکیدگی لوله به روش سنتی، بسیار زمان بر می باشد و این امر باعث هزینه بر شدن انجام تعمیرات می شود.

تشخیص ترکیدگی لوله در کرج

جمع بندی

ما در این مقاله، در مورد روش تشخیص ترکیدگی لوله در کرج، صحبت کردیم و بهترین روش انجام این کار، یعنی: استفاده از دستگاه های مدرن را به شما معرفی کردیم و هدف مان این بود که شما با بهترین روش موجود برای انجام این کار آشنا شوید تا اگر زمانی به هر دلیلی مجبور به تعمیر لوله های ساختمان خود شدید، ار این طریق، هزینه ی انجام این تعمیرات را به پایین ترین حد ممکن برسانید.

البته همان طور که در این مقاله ذکر شد، کار کردن با دستگاه های نشتی یاب، یک کار بسیار تخصصی می باشد و مسلماً نیازمند تجربه و مهارت کافی است از این رو، اگر زمانی به استفاده از این وسایل نیاز داشتید، بهتر است که به مراکزی مراجعه نمایید که در این حوزه، تجربه ی کافی دارند و پیشنهاد ما برای شما این است که انجام این کار را به متخصصان ما در کرج بسپارید و مطمئن باشید که اگر هر قسمت از ساختمان شما، نشتی داشته باشد، توسط این مهندسان تشخیص داده می شود و بعد از آن نیز سریعاً جهت تعمیر آن اقدام می شود.

لوله کشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان : 09129371030